logo eko wisla
   
Eko-Wisła Sp. z o.o.
Eko-Wisła na youtube

Odwiedza nas 300 gości oraz 0 użytkowników.

Zachęcamy mieszkańców Gminy Świecie do zapoznania się z harmonogramem. Przypominamy także o konieczności zapoznania się z regulaminem obowiązującym w mobilnym punkcie (Regulamin dostępny na stronie - https://ekowisla.pl/pszok).

SKMBT C22021091713110

Przyjmowane są wyłącznie odpady posegregowane, dostarczone w sposób umożliwiający ich selektywny rozładunek i gromadzenie. Zlecenie przez mieszkańca transportu odpadów firmie zewnętrznej  nie zwalnia z obowiązku segregacji. Transporty, w których będą znajdowały się odpady różnych frakcji nie będą przyjmowane w ramach PSZOK lub zostanie naliczona opłata dla całej masy odpadów zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Zachęcamy do udziału w akcji "Tydzień Mobilności Rowerowej". Szczegóły wydarzeń dostępne tutaj: https://tmzs.org.pl/

W związku z przypadającym w sobotę Świętem Pracy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny. Mieszkańców Gminy Świecie zapraszamy we wtorek 4 maja.
 

Wszelkie zapytania oraz informacje dotyczące dostaw odpadów do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych prosimy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

Przypominany również, że od 1 stycznia 2021 r. obowiązuje nowy regulamin, w którym określono zasady przyjmowania odpadów do PSZOK.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zbiórki odpadów problemowych – wiosna 2021 rok. Plik w załączniku.
Do Mobilnego Punktu przyjmowane są poniżej wymienione odpady wyłącznie od gospodarstw domowych z terenu Gminy Świecie i dostarczone w sposób posegregowany:
a)    zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kompletny);
b)    zużyte baterie i akumulatory;
c)    zużyte świetlówki i żarówki energooszczędne;
d)    zużyte tonery, płyty CD, DVD itp.;
e)    termometry rtęciowe i inne odpady zawierające rtęć;
f)    odpady niebezpieczne;
g)    przeterminowane leki, chemikalia, farby, lakiery, oleje odpadowe, detergenty, środki ochrony roślin, rozpuszczalniki, kwasy, alkalia, odczynniki fotograficzne;
h)    odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki;
i)    meble i inne odpady wielkogabarytowe (m.in. okna, drzwi);
j)    zużyte opony (z wyjątkiem opon od pojazdów rolniczych, ciężarowych i dostawczych) w ilości do 4 szt.;
k)    tekstylia i odzież.
Informujemy, że od 1 stycznia 2021 r. obowiązuje nowy regulamin określający szczegółowe zasady przyjmowania odpadów do Mobilnego Punktu. Plik w załączniku.