Wyrzucone igły są ogromnym problemem dla ludzi, którzy pracują przy segregacji odpadów. Każda z nich może doprowadzić do zakłucia, a to niesie ze sobą ryzyko zachorowania na groźne choroby, w tym wirusowe zapalenie wątroby typy B, czy nawet HIV. Po każdorazowym przypadku zakłucia pracownik musi być poddany gruntownym, długotrwałym badaniom, co wiąże się nie tylko z kosztami, ale przede wszystkim z ogromnym stresem. Dlatego prowadzimy szeroko zakrojoną akcję, której celem jest przekonanie mieszkańców, by nie wrzucali zużytych igieł do zmieszanych odpadów.

Dzięki porozumieniu z Miejsko-Gminną Przychodnią w Świeciu w placówce pojawiły się specjalnie oznaczone pojemniki. Mieszkańcy mogą zabrać je do domu, wrzucić do nich igły, a po zapełnieniu oddać do przychodni, skąd zostaną zabrane przez naszych pracowników i zutylizowane bądź dostarczyć bezpośrednio do PSZOK-u w Sulnówku.

Zużyte igły można również umieścić w zamkniętym słoiku lub innym naczyniu i przywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sulnówku. Dla niektórych jednak może być to problem, dlatego zużyte igły można dostarczyć także do Mobilnego Punktu Zbierania Odpadów Problemowych.